27 Nisan 2011 Çarşamba

Erişim yasağı kalkmış!

Blogspot.com bünyesinde faaliyet gösteren bir site canlı futbol yayını yapıyormuş. Yalnızca o blog mahkeme kararıyla engelleneceğine; binlerce blogun topyekün yasaklanmasının haklı bir gerekçesi olmamalı..
Bizlerin mağduriyeti, yani binler yok sayılmış oldu.
En son 28 şubatta yayın yapmışız.O günden bu güne yerküremizde ne çok olaylar yaşandı..Ünlü-ünsüz ölenler ve daha sırada olanlar!
Kuzey Afrika'dan sınırlarımıza dayanan kitlesel halk ayaklanmaları, iç savaşlar; Japonya'nın başına gelen felaketler..
''İki günü eşit olan ziyandadır'' nebevi uyarısının gölgesinde ahir zamanı; tüm alametleriyle, neredeyse normal görerek, bize dikte edilen seküler pencereden bakarak yaşıyoruz.
Bir türlü içselleştiremediğimiz Yüce ve Hakk dinimiz İslam (öğretisi demeyeceğim);ehl-i sünnet dışı ve İslam dışı akımların hücumu altında nasıl derdimizin dermanı olacak?
İnsan idrakine varıp, tüm hücrelerinde yaşamayı başaramadığı yüce ve tek hak olan inancını nasıl koruyup, yaşayacak?
Sokaklar potansiyel kavga, sataşma ve insana kıyma arenası..
Ottan böcekten şeylere birbirinin kanını akıtan asabi canavarlaşmış, psikolojik olarak hasta olanların hızla çoğaldığı bir belde de, hayırlı olan mecbur kalmadıkça evden çıkmamaktır diye düşüneli epey oluyor.
Allah Teala Müslümanları islah etsin, birlik ve dirlik içinde bir imam-ı kebir etrafında kenetlenmeyi bizlere tez zamanda görmeyi nasip etsin.Amin.