5 Haziran 2010 Cumartesi

Obama ve Fethullah Gülen beyanları !

Katil İsrail'in yardım konvoyundaki malum cinayet ve işkencelerinin ardından ABD başkanı Obama olayı ''trajik bir durum'' olarak yorumlayıp, ''gereksiz can kayıplarının'' olduğundan dem vururken; ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton da, "İsrail hükümetinden, bu trajik olayın etrafındaki tüm gerçeklere ulaşan ve uluslararası standartlara uyan hızlı, tarafsız, güvenilir ve şeffaf bir soruşturma yürütmesini bekliyoruz." diye konuştu.

Onlar bu kadarını da söylemeyeceklerdi, eğer Türkiye Başbakanı ve Dışişleri bakanı aktif ve cesur olmasalardı..

ABD'de yaşayan biri daha var ve önemsediği olaylarda konuşur..Hocaefendi derler kendisine..Ne hoca..!

Fethullah Gülen'in, Müslümanları şaşkına çeviren sözleri Obama yada Clinton'dan farklı değildi çünkü..

Gülen,Wall Street Journal'e : ''Gördüğüm şeyler hoş değil. Çirkin şeylerdi..diyerek başladığı konuşmasına,"İHH İnsani Yardım Vakfı" gemisinin İsrail'den izin alması gerektiğini..Otoriteye karşı gelinmemesini..İsrail'den izin alınması gerektiğini..'' söyleyebildi.

Zaman gazetesi her ne kadar Fethullah'ın çirkin beyanatını zorlama yorumlarla/te'villerle duyursa da, herkes gördü ki, Fethullah ile Obama'nın beyanları arasında fark yok!

Acaba gördüğüm şeyler hoş değildi derken, gemideki can pazarında ellerine sopa alan çaresiz Müslümanları mı kasdediyordu, ben bir tek burasını anlayamadım..

Ya otorite..!?

Müslüman Filistin topraklarını zorla gaspederek orada gayr-i meşru devletini ilan eden İsrail çetesi mi otorite?

Uluslararası sularda 19 yaşındaki Furkan'ın nur yüzüne 1 metreden kurşunları acımasızca sıkan; 9 kişiyi şehid eden, insanları yaralayıp saatlerce işkenceye tabi tutan İslam ve insanlık düşmanı İsrail mi otorite?

Yıllardır mazlum Filistin halkının en temel ihtiyaçlarına ambargo koyup, bebekleri ilaçsızlıktan öldüren, anaları ağlatan Şabra ve Şatilla katliamlarını yapan, düşmanımız PKK'yı eğiten/besleyen İsrail mi otorite..?

Fıkhı dönemsel ve değişmesi gereken, Kur'an ayetlerinin bazılarını sırf kafirlere şirin gözükmek için ''tarihsel'' olarak yorumlayabilen bu Fethullah'ın kalbinde İslam düşmanlarına nefret kalmamış herhalde..Diyalog yapa yapa; kafirlere sevecen davrana davrana; İslam'ın emrettiği ''Allah (cc) için sevmek ve Allah (cc) için nefret etmek'' kalbi durumu, kendisinde dumura mı uğramıştır?

Almanya'da bir protestan kilisesinin yapımında yüklü miktarda yardım yaptığı iddiasını ;ADL (Anti Difamation League) adlı Yahudi örgütü, Gülen'in bir kitabını ABD'de İngilizce olarak yayınlatacağını açıkladığında da yalanlamayan; "Kadınların başlarını örtmesi iman meselesi ölçüsünde önem arz etmez.'' diyerek İmam Hatip karşıtlarını sevindiren Fethullah'ın bugün İsrail çetesinden yana tavır almasına Türkiye'de bazı kesimler şaşırmış olsa da, ben hiç şaşırmadım!

Kadir Mısıroğlu'nun 6 haziran 2010 TvNet'de Fethullah'ın yahudiden yana tavrı sorulduğunda: ''Müslüman böyle konuşmaz, yazıklar olsun'' mealinde konuşmuş, ben daha sonra internetten izledim ve çok okunanlar bölümüne videosunu ekledim.

Barteleomus'lara hoşgörü ile el uzatan, bu el uzatışı kendi gazeteleri Zaman'da "Hep Böyle, el ele ! " diye övülen ve bu papazlara "Patrik HAZRETLERİ " diyebilen bir isim Fethullah..

İsrail, Gazze için kendisinden izin istendiğinde asla izin vermediği gibi, Mısır zalim yönetimine de Refah sınır kapısını açmaması için baskı yaptığını Fethullah bilmiyor mu? Yardımda ısrar edenleri de kendi limanına yanaştırıp, yardımları eleyerek ve azaltarak kardeşlerimize veriyor, yani tamamını değil..

Erbakan'a mesafe koyan, Demirel ve Baykal ile iyi ilişkiler kuran bu Fethullah, böylelikle cürümlerine Vatikan papazına dostluktan sonra, İsrail avukatlığını da eklemiş oldu!